Autogramy · Autogramy slovenských a českých hudobníkov

Daniel Hůlka

Pred vyše 20 rokmi som bola veľkou fanynkou českého speváka Daniela Hůlku. Vždy sa mi páčila vážna hudba a muzikály a on bol spojením vážnej hudby s modernou popovou. Má ozaj nádherný hlas, pôvodne bol vlastne operný spevák a myslím, že až vďaka Drakulovi zabŕdol aj do iných hudobných vôd. Dracula bol naozaj famózny muzikál, hoci asi každému z nejakého dôvodu priniesol nešťastie. Všetci jeho tvorcovia sú už po smrti a ako i viacero jeho účinkujúcich. Mnohí z nich ukončili svoj život samovraždou… Ďalší to zas nemali v živote najľahšie. I on si prešiel svojim, ale i naďalej ho mám rada.

Dana sme mali to šťastie vidieť viackrát. Dvakrát sme ho videli v muzikáli Dracula v Prešove a pred pár rokmi i v jeho novej verzii i tu v Košiciach. Potom dvakrát v muzikáli Monte Cristo v Prahe.

V máji roku 2001 mal i koncertné Turné po Slovensku, vtedy sa nám podarilo od neho získať i autogramy. Boli sme až na dvoch koncertoch – v Košiciach i v Prievidzi, kde sa nám vďaka tete, ktorá robila v kultúrnom centre, podarilo dostať i do zákulisia, kde sme sa s Danom stretli i osobne. Autogramov mám tak viac, i s venovaním mne a mame. Podpísal nám i knihu, ktorú napísal, CD a plagát.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s